• Wpisów: 32
  • Średnio co: 76 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 16:21
  • Licznik odwiedzin: 12 575 / 2514 dni
 
sportowiec24
 
Bjoergen wyraźnie nie wytrzymała zabójczego tempa Johaug oraz Kowalczyk. Norweżka oddała żółtą koszulkę liderki! Ma do Polki... dwa punkty straty.

Sobotni występ (10 km stylem dowolnym) w rosyjskim Rybińsku nie wyszedł Justynie Kowalczyk. Zmęczona Polka dotarła na metę dopiero na siódmej pozycji, co kosztowało ją spadek w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na drugie miejsce. Liderką została Marit Bjoergen.

Już na pierwszych kilometrach "klasykiem" było wiadomo, że o zwycięstwo reprezentantka Polski będzie walczyć tylko z norweskim duo - Marit Bjoergen i Therese Johaug. Polka trzymała się kurczowo za plecami rywalek, przyspieszyła dopiero na odcinku premiowanym 15-punktowym bonusem. Wygrała tę premię, przed Bjoergen i Johaug.

Później stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Kowalczyk narzuciła razem z Johaug na tyle mocne tempo, że liderka Pucharu Świata nie wytrzymała! Po zmianie nart miała do nich 25 sekund straty! Później było już tych sekund ponad 40...

Niestety z czasem i podopieczna Wierietielnego zaczęła "puchnąć". Tymczasem Johaug - jak zaprogramowany robot - zmierzała pewnie po zwycięstwo, zdobywając przy okazji 15 punktów na drugiej lotnej premii (Kowalczyk - 12, Bjoergen - 10).

Do zmian w czołówce już nie doszło. Wygrała Johaug przed Kowalczyk i Bjoergen. To wystarczyło, aby zawodniczka z Kasiny Wielkiej odzyskała żółtą koszulkę liderki Pucharu Świata!

Nad najgroźniejszą rywalką ma... 2 punkty przewagi.

Kolejny pojedynek polskiej królowej zimy z "Cyborgiem" będzie można zobaczyć w czeskiej miejscowości Nove Mesto, 11 lutego. Biegaczki będą rywalizować na 15-kilometrowej trasie stylem klasycznym.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego